FujiFilm Instax Mini 12

9.900 L

Availability: In Stock

Kamera kompakte INSTAX Mini 12 nga FujiFilm e cila i lan fotografitë në cast. Shkrepni fotografi me cilësi të lartë pavarësisht ambientit dhe dritës, falë shpejtësisë së lentes dhe opsioneve automatike të cilat përshtaten me dritën e ambientit. Distanca ideale është 30-50cm dhe mund të përshtatet lehtësisht duke rrotulluar lenten. Gjithashtu mund të realizoni selfie me ndihmën e pasqyrës krah lentes e cila ju ndihmon të qendërzoni pamjen sipas dëshirës, blici përshtatet automatikisht duke siguruar foto cilësore dhe jo të djegur.

Blue
Pink
Purple
Clear

Start checkout with iute
Compare
SKU: N/A Category:
FILM USED

FUJIFILM instax mini Instant Film (sold separately)

PHOTO PICTURE SIZE

62 mm × 46 mm

LENS

2 components, 2 elements, f = 60 mm, 1:12.7

VIEWFINDER

Real image finder, 0.37×,
with target spot
Features parallax correction function
for Close-Up Mode

SHOOTING RANGE

0.3 m and beyond (use Close-Up Mode for 0.3 m to 0.5 m)

SHUTTER

Programmed electronic shutter
1/2 to 1/250 sec.
Slow synchro for low light

EXPOSURE CONTROL

Automatic, Lv 5.0 to 14.5 (ISO 800)

FILM EJECTION

Automatic

FILM DEVELOPING TIME

Approx. 90 seconds (varies depending on the ambient temperature)

FLASH

Constant firing flash (automatic light adjustment), recycle time: 7 seconds or less (when using new batteries), effective flash range: 0.3 to 2.2 m

POWER SUPPLY

Two AA-size alkaline batteries (LR6),
capacity: approx. 10 instax mini film packs of 10 exposures each (depends on usage conditions)
* The supplied batteries are for trial use.
When they run out, replace them with new ones (alkaline batteries).
The performance of alkaline batteries varies depending on the brand.
* Manganese batteries cannot be used.

AUTO POWER OFF TIME

After 5 minutes

OTHER

Includes film counter and film pack confirmation window

DIMENSIONS

104 mm×66.6 mm×122 mm

WEIGHT

306 g (without batteries, strap, and film)

Weight 1 kg
Ngjyra

Blue, Pink, Purple

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “FujiFilm Instax Mini 12”

Your email address will not be published. Required fields are marked *