Google Pixel 7a

39.000 L

Availability: In Stock

Mundësuar nga çipi i avancuar Google Tensor G2 dhe 8 GB RAM, Pixel 7a ofron performancë të shpejtë dhe të qetë, duke e bërë të pandërprerë kryerjen e shumë detyrave dhe lojërave. Sistemi i kamerës është i jashtëzakonshëm, duke kapur fotografi të shkëlqyera dhe të detajuara në çdo kusht ndriçimi, falë përpunimit të avancuar të imazhit dhe veçorive si Super Res Zoom dhe Night Sight. Jetëgjatësia e baterisë gjatë gjithë ditës së telefonit dhe aftësia e karikimit me wireless sigurojnë përdorim të pandërprerë gjatë gjithë ditës. Me dizajnin e tij rezistent ndaj ujit, pluhurit dhe gërvishtjeve, ai mund t’i rezistojë konsumimit të përditshëm. Për më tepër, Pixel 7a i jep përparësi sigurisë me çipin e tij të sigurisë Titan M2, duke siguruar mbrojtjen e të dhënave të ndjeshme.

Charcoal
Snow
128Gb
Clear

Start checkout with iute
Compare
SKU: N/A Category: Tags: , ,
NETWORK Technology GSM / HSPA / LTE / 5G
LAUNCH Announced 2023, May 10
Status Available. Released 2023, May 10
BODY Dimensions 152 x 72.9 x 9 mm (5.98 x 2.87 x 0.35 in)
Weight 193.5 g (6.84 oz)
Build Glass front (Gorilla Glass 3), aluminum frame, plastic back
SIM Nano-SIM and eSIM
IP67 dust/water resistant (up to 1m for 30 min)
DISPLAY Type OLED, HDR, 90Hz
Size 6.1 inches, 90.7 cm2 (~81.8% screen-to-body ratio)
Resolution 1080 x 2400 pixels, 20:9 ratio (~429 ppi density)
Protection Corning Gorilla Glass 3
Always-on display
PLATFORM OS Android 13, upgradable to Android 14
Chipset Google Tensor G2 (5 nm)
CPU Octa-core (2×2.85 GHz Cortex-X1 & 2×2.35 GHz Cortex-A78 & 4×1.80 GHz Cortex-A55)
GPU Mali-G710 MP7
MEMORY Card slot No
Internal 128GB 8GB RAM
UFS 3.1
MAIN CAMERA Dual 64 MP, f/1.9, 26mm (wide), 1/1.73″, 0.8µm, dual pixel PDAF, OIS
13 MP, f/2.2, 120˚ (ultrawide), 1.12µm
Features Dual-LED flash, Pixel Shift, Auto-HDR, panorama
Video 4K@30/60fps, 1080p@30/60/120/240fps, OIS
SELFIE CAMERA Single 13 MP, f/2.2, 20mm (ultrawide), 1.12µm
Features Auto-HDR, panorama
Video 4K@30fps, 1080p@30fps
SOUND Loudspeaker Yes, with stereo speakers
3.5mm jack No
COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e, tri-band
Bluetooth 5.3, A2DP, LE
Positioning GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, NavIC
NFC Yes
Radio No
USB USB Type-C 3.2
FEATURES Sensors Fingerprint (under display, optical), accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer
BATTERY Type Li-Po 4385 mAh, non-removable
Charging 18W wired, PD3.0
7.5W wireless
Weight 1 kg
Ngjyra

Charcoal, Snow

Ram

8 GB

Memorje

128GB

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Google Pixel 7a”

Your email address will not be published. Required fields are marked *