Samsung Galaxy A14

13.000 L16.000 L

Availability: In Stock

Galaxy A14 vjen me një ekran të madh, një kamerë të mrekullueshme dhe të gjitha gjërat thelbësore që ju nevojiten për të qëndruar i lidhur me shpejtësinë 4G. Kapni momentet më të mira të jetës. Kamera kryesore 50 MP kap peizazhe të mrekullueshme, kamera e thellësisë shton dimensione mahnitëse, kamera makro merr detaje të shkëlqyera dhe kamera e përparme nxjerr selfie të mrekullueshme. Vazhdoni me një bateri të qëndrueshme. Përqendrohuni më shumë te jetesa dhe më pak te karikimi. Bateria 5000 mAh fuqizon pa u lodhur ditën ose natën tuaj.

64GB
128Gb
Clear

Start checkout with iute
Compare

Informacion i detajuar

PESHË
1 g/kg
BRAND

Samsung

ANNOUNCED

2023

COLOR

Black, Green, Silver

NETWORK

TECHNOLOGY

GSM / HSPA / LTE

BODY

DIMENSIONS

167.7 x 78 x 9.1 mm (6.60 x 3.07 x 0.36 in)

WEIGHT

202 g (7.13 oz)

BUILD

Glass front, plastic back, plastic frame

SIM

Nano-SIM

BATTERY & CHARGING

BATTERY

Li-Po 5000 mAh, non-removable

CHARGING

15W wired

USB INTERFACE

USB Type-C 2.0

MEMORY

RAM

4GB

MEMORY INTERNAL

64GB, 128GB

CARD SLOT

microSDXC (dedicated slot)

DISPLAY

DISPLAY TYPE

PLS LCD

DISPLAY SIZE

6.6″

DISPLAY RESOLUTION

1080 x 2408 pixels

PLATFORM

OPERATING SYSTEM

Android 13, One UI Core 5

CPU

Octa-core (2×2.4 GHz & 6×2.0 GHz)

CAMERA

TRIPLE

50 MP, f/1.8, (wide), PDAF
2 MP, f/2.4, (macro)
2 MP, f/2.4, (depth)

FEATURES MAIN

LED flash, panorama, HDR

VIDEO (MAIN CAMERA)

1080p@30fps

SELFIE CAMERA

Single (13 MP)

SELFIE DETAILS

13 MP, f/2.0, (wide)

VIDEO SELFIE

1080p@30fps

SOUND

LOUDSPEAKER

Yes

3.5MM JACK

Yes

COMMS

WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct

BLUETOOTH

v5.2

NFC

Yes

SENSORS

Fingerprint (side-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer (USA only)

Ram

4 GB

Memorje

64GB, 128GB

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Samsung Galaxy A14”

Your email address will not be published. Required fields are marked *