Samsung Galaxy A52s 5G

37.000 L

Availability: In Stock
Blu
I Bardhë
I zi
Lavender Purple
128Gb
Clear
SKU: N/A Category: Tags: , , ,

Shpejtësi e paparë 5G.

Me teknologjinë e re 5Ggjithçka merr rrjedhë tjetër, duke filluar nga lojrat pa ndërprerje deri tek shkarkimet super të shpejta. Merrni Galaxy A52s dhe kalojeni eksperiencën tuaj të smartfonëve në një nivel tjetër. Ky model vjen me kamer kryesore 64MP, kamer selfie 32MP dhe bateri me kapacitet 4,500mAh. Tani keni më shumë kohë për të bërë atë që doni.

Informacion i detajuar

PESHË
1 kg
BRAND

Samsung

COLOR

Black

ANNOUNCED

2021, August 17

NETWORK

TECHNOLOGY

GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE / 5G

BODY

DIMENSIONS

159.9 x 75.1 x 8.4 mm (6.30 x 2.96 x 0.33 in)

WEIGHT

189 g (6.67 oz)

BUILD

Glass front (Gorilla Glass 5), plastic back

SIM

Single SIM (Nano-SIM) or Hybrid Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
IP67 dust/water resistant (up to 1m for 30 mins)

BATTERY

TYPE

Li-Po 4500 mAh, non-removable

CHARGING

Fast charging 25W

MEMORY

RAM

6GB

MEMORY INTERNAL

128GB

Display

DISPLAY TYPE

Super AMOLED, 120Hz, 800 nits (HBM)

DISPLAY SIZE

6.5 inches, 102.0 cm2 (~84.9% screen-to-body ratio)

RESOLUTION

1080 x 2400 pixels, 20:9 ratio (~405 ppi density)

PROTECTION

Corning Gorilla Glass 5

PLATFORM

OS

Android 11, One UI 3.1

CHIPSET

Qualcomm SM7325 Snapdragon 778G 5G (6 nm)

CPU

Octa-core (4×2.4 GHz Kryo 670 & 4×1.9 GHz Kryo 670)

GPU

Adreno 642L

MAIN CAMERA

QUAD

64 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/1.7″, 0.8µm, PDAF, OIS
12 MP, f/2.2, 123˚ (ultrawide), 1.12µm
5 MP, f/2.4, (macro)
5 MP, f/2.4, (depth)

SELFIE CAMERA

SINGLE

32 MP, f/2.2, 26mm (wide), 1/2.8″, 0.8µm

VIDEO

4K@30fps, 1080p@30fps

SOUND

LOUDSPEAKER

Yes, with stereo speakers

3.5MM JACK

Yes

COMMS

WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot

BLUETOOTH

5.0, A2DP, LE

GPS

Yes, with A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS

NFC

Yes (market/region dependent)

RADIO

Unspecified

USB

USB Type-C 2.0, USB On-The-Go

FEATURES

SENSORS

Fingerprint (under display, optical), accelerometer, gyro, proximity, compass

Ngjyra

Blu, I Bardhë, I zi, Lavender Purple

Memorje

128Gb

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Samsung Galaxy A52s 5G”

Your email address will not be published. Required fields are marked *