Samsung Galaxy S24 Plus

L83.200 L

Availability: In Stock

Mirë se vini në epokën e celularëve me AI. Me Galaxy S24+  në duart tuaja mund të shkyçni nivele tërësisht të reja të krijimtarisë, produktivitetit dhe të mundësive, duke filluar me pajisjen më të rëndësishme në jetën tuaj. Smartfonin tuaj. I thjeshtë për t’u kapur. Komod në dorë. Me dizajnin e tij të unifikuar dhe me finicionin prej sateni, Galaxy S24+ është po aq i lëmuar sa duket.

Amber Yellow
Cobalt Violet
Marble Grey
Onyx Black
256GB
512Gb
Clear

Start checkout with iute
Compare
SKU: N/A Category:
BODY Dimensions 158.5 x 75.9 x 7.7 mm (6.24 x 2.99 x 0.30 in)
Weight 196 g or 197 g (6.91 oz)
Build Glass front (Gorilla Glass Victus 2), glass back (Gorilla Glass Victus 2), aluminum frame
SIM Nano-SIM and eSIM or Dual SIM (2 Nano-SIMs and eSIM, dual stand-by)
IP68 dust/water resistant (up to 1.5m for 30 min)
Armor aluminum 2 frame with tougher drop and scratch resistance (advertised)
DISPLAY Type Dynamic LTPO AMOLED 2X, 120Hz, HDR10+, 2600 nits (peak)
Size 6.7 inches, 110.9 cm2 (~92.2% screen-to-body ratio)
Resolution 1440 x 3088 pixels, 19.3:9 ratio (~509 ppi density)
Protection Corning Gorilla Glass Victus 2
Always-on display
PLATFORM OS Android 14, One UI 6.1
Chipset Qualcomm SM8650-AC Snapdragon 8 Gen 3 (4 nm) – US/Canada/China
Exynos 2400 (4 nm) – International
CPU 8-core (1×3.39GHz Cortex-X4 & 3×3.1GHz Cortex-A720 & 2×2.9GHz Cortex-A720 & 2×2.2GHz Cortex-A520)
10-core (1×3.2GHz Cortex-X4 & 2×2.9GHz Cortex-A720 & 3×2.6GHz Cortex-A720 & 4×2.0GHz Cortex-A520)
GPU Adreno 750 (1 GHz) – US/Canada/China
Xclipse 940 – International
MEMORY Card slot No
Internal 256GB 12GB RAM, 512GB 12GB RAM
UFS 4.0
MAIN CAMERA Triple 50 MP, f/1.8, 24mm (wide), 1/1.56″, 1.0µm, Dual Pixel PDAF, OIS
10 MP, f/2.4, 67mm (telephoto), 1/3.94″, 1.0µm, PDAF, OIS, 3x optical zoom
12 MP, f/2.2, 13mm, 120˚ (ultrawide), 1/2.55″ 1.4µm, Super Steady video
Features LED flash, auto-HDR, panorama
Video 8K@24/30fps, 4K@30/60/120fps, 1080p@30/60/240fps, 1080p@960fps, HDR10+, stereo sound rec., gyro-EIS
SELFIE CAMERA Single 12 MP, f/2.2, 26mm (wide), Dual Pixel PDAF
Features Dual video call, Auto-HDR, HDR10+
Video 4K@30/60fps, 1080p@30fps
SOUND Loudspeaker Yes, with stereo speakers
3.5mm jack No
32-bit/384kHz audio
Tuned by AKG
COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e, tri-band, Wi-Fi Direct
Bluetooth 5.3, A2DP, LE
Positioning GPS, GLONASS, BDS, GALILEO
NFC Yes
Radio No
USB USB Type-C 3.2, OTG
FEATURES Sensors Fingerprint (under display, ultrasonic), accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer
Samsung DeX, Samsung Wireless DeX (desktop experience support)
Ultra Wideband (UWB) support
BATTERY Type Li-Ion 4900 mAh, non-removable
Charging 45W wired, PD3.0, 65% in 30 min (advertised)
15W wireless (Qi/PMA)
4.5W reverse wireless
Weight 1 kg
Ngjyra

Amber Yellow, Cobalt Violet, Marble Grey, Onyx Black

Ram

12 GB

Memorje

256GB, 512GB

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Samsung Galaxy S24 Plus”

Your email address will not be published. Required fields are marked *