Samsung Galaxy S24 Ultra

110.000 L149.000 L

Availability: In Stock

Mirë se vini në epokën e celularëve me AI. Me Galaxy S24 Ultra në duart tuaja mund të shkyçni nivele tërësisht të reja të krijimtarisë, produktivitetit dhe të mundësive, duke filluar me pajisjen më të rëndësishme në jetën tuaj. Smartfonin tuaj. Njihuni me Galaxy S24 Ultra, forma më e mirë e Galaxy Ultra me një veshje të jashtme të re prej titani dhe një ekran të sheshtë 6,8”. Është një mrekulli absolute e dizajnit.

Titanium Black
Titanium Blue
Titanium Gray
Titanium Green
Titanium Orange
Titanium Violet
Titanium Yellow
1TB
256GB
512Gb
Clear

Start checkout with iute
Compare
SKU: N/A Category: Tags: , ,
BODY Dimensions 162.3 x 79 x 8.6 mm (6.39 x 3.11 x 0.34 in)
Weight 232 g or 233 g (8.18 oz)
Build Glass front (Gorilla Glass Armor), glass back (Gorilla Glass), titanium frame
SIM Nano-SIM and eSIM or Dual SIM (2 Nano-SIMs and eSIM, dual stand-by)
IP68 dust/water resistant (up to 1.5m for 30 min)
Stylus (Bluetooth integration, accelerometer, gyro)
DISPLAY Type Dynamic LTPO AMOLED 2X, 120Hz, HDR10+, 2600 nits (peak)
Size 6.8 inches, 114.3 cm2 (~89.1% screen-to-body ratio)
Resolution 1440 x 3088 pixels, 19.3:9 ratio (~501 ppi density)
Protection Corning Gorilla Glass Armor
Always-on display
PLATFORM OS Android 14, One UI 6.1
Chipset Qualcomm SM8650-AC Snapdragon 8 Gen 3 (4 nm)
CPU 8-core (1×3.39GHz Cortex-X4 & 3×3.1GHz Cortex-A720 & 2×2.9GHz Cortex-A720 & 2×2.2GHz Cortex-A520)
GPU Adreno 750 (1 GHz)
MEMORY Card slot No
Internal 256GB 12GB RAM, 512GB 12GB RAM, 1TB 12GB RAM
UFS 4.0
MAIN CAMERA Quad 200 MP, f/1.7, 24mm (wide), 1/1.3″, 0.6µm, multi-directional PDAF, Laser AF, OIS
50 MP, f/3.4, 111mm (periscope telephoto), PDAF, OIS, 5x optical zoom
10 MP, f/2.4, 67mm (telephoto), 1/3.52″, 1.12µm, Dual Pixel PDAF, OIS, 3x optical zoom
12 MP, f/2.2, 13mm, 120˚ (ultrawide), 1/2.55″, 1.4µm, Dual Pixel PDAF, Super Steady video
Features LED flash, auto-HDR, panorama
Video 8K@24/30fps, 4K@30/60/120fps, 1080p@30/60/240fps, 1080p@960fps, HDR10+, stereo sound rec., gyro-EIS
SELFIE CAMERA Single 12 MP, f/2.2, 26mm (wide), Dual Pixel PDAF
Features Dual video call, Auto-HDR, HDR10+
Video 4K@30/60fps, 1080p@30fps
SOUND Loudspeaker Yes, with stereo speakers
3.5mm jack No
32-bit/384kHz audio
Tuned by AKG
COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e/7, tri-band, Wi-Fi Direct
Bluetooth 5.3, A2DP, LE
Positioning GPS, GLONASS, BDS, GALILEO
NFC Yes
Radio No
USB USB Type-C 3.2, OTG
FEATURES Sensors Fingerprint (under display, ultrasonic), accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer
Samsung DeX, Samsung Wireless DeX (desktop experience support)
Ultra Wideband (UWB) support
BATTERY Type Li-Ion 5000 mAh, non-removable
Charging 45W wired, PD3.0, 65% in 30 min (advertised)
15W wireless (Qi/PMA)
4.5W reverse wireless
Weight 1 kg
Ngjyra

Titanium Black, Titanium Blue, Titanium Gray, Titanium Green, Titanium Orange, Titanium Violet, Titanium Yellow

Memorje

1TB, 256GB, 512GB

Ram

12 GB

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Samsung Galaxy S24 Ultra”

Your email address will not be published. Required fields are marked *