Xiaomi Poco X5 256/8

28.000 L

Availability: In Stock

Teknologjia superiore e procesit 6 nm e Snapdragon, siguron reduktim të konsumit të energjisë duke ofruar performancë më energjike të përpunimit dhe u mundëson të gjithë lojtarëve të shijojnë një përvojë të re lojrash. Konfigurim hardueri i jashtëzakonshëm dhe shumë i optimizuar për një përvojë më të qetë gjatë leximit ose shkrimit të skedarëve, kryerjes së shumë detyrave, instalimit të aplikacioneve ose ngarkimit të lojërave. POCO X5 është i pajisur me një ekran të veçantë që ofron një përvojë vizuale të jashtëzakonshme .

Start checkout with iute
Compare

Informacion i detajuar

PESHË
1 g/kg
BRAND

Xiaomi

ANNOUNCED

2023

COLOR

Black, Blue, Green

NETWORK

TECHNOLOGY

GSM / HSPA / LTE / 5G

BODY

DIMENSIONS

165.9 x 76.2 x 8 mm

WEIGHT

189 g

SIM

Hybrid Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

BATTERY & CHARGING

BATTERY

Li-Po 5000 mAh

CHARGING

33W wired

VENDI I KARIKIMIT

USB Type C

MEMORY

RAM

8GB

MEMORY

256GB

CARD SLOT

microSDXC (uses shared SIM slot)

DISPLAY

DISPLAY TYPE

AMOLED

DISPLAY SIZE

6.67″

REFRESH RATE

120Hz

DISPLAY RESOLUTION

1080 x 2400 pixels

PROTECTION

Corning Gorilla Glass 3

PLATFORM

OPERATING SYSTEM

Android 12, MIUI 13

CHIPSET

Qualcomm SM6375 Snapdragon 695 5G (6 nm)

CPU

Octa-core (2×2.2 GHz Kryo 660 Gold & 6×1.7 GHz Kryo 660 Silver)

GPU

Adreno 619

CAMERA

MAIN CAMERA

48 MP

TRIPLE DETAILS

48 MP, f/1.8, (wide), PDAF
8 MP, f/2.2, 118˚ (ultrawide), 1/4″, 1.12µm
2 MP, f/2.4, (macro)

FEATURES MAIN

Dual-LED dual-tone flash, HDR, panorama

VIDEO MAIN

1080p@30fps

SELFIE CAMERA

13 MP, f/2.5, (wide)

FEATURES SELFIE

HDR

VIDEO SELFIE

1080p@30fps

SOUND

LOUDSPEAKER

Yes

3.5MM JACK

Yes

COMMS

WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band

BLUETOOTH

5.1, A2DP, LE

POSITIONING

GPS

NFC

Yes

INFRARED PORT

Yes

USB

USB Type-C 2.0, OTG

FEATURES

SENSORS

Fingerprint (side-mounted)

Ngjyra

Blu, I zi, Jeshil

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Xiaomi Poco X5 256/8”

Your email address will not be published. Required fields are marked *