Xiaomi Poco X5 Pro 256/8

34.000 L

Availability: In Stock

Me çipin 6 nm i Qualcomm me CPU Octa-Core dhe GPU të gjeneratës së ardhshme siguron performancë më të lartë dhe konsum më të ulët të energjisë. Qoftë për punë të përditshme apo për të luftuar betejat epike në lojëra, ky smartfon ka performancë të paparë! POCO X5 Pro mund të kalojë automatikisht në lidhjen optimale midis rrjetit celular 5G dhe rrjetit Wi-Fi për një përvojë në internet me shpejtësi të lartë dhe të qëndrueshme.

Start checkout with iute
Compare

Informacion i detajuar

PESHË
1 g/kg
BRAND

Xiaomi

ANNOUNCED

2023

COLOR

Black, Blue

NETWORK

TECHNOLOGY

GSM / HSPA / LTE / 5G

BODY

DIMENSIONS

162.9 x 76 x 7.9 mm

WEIGHT

181 g

BUILD

Glass front (Gorilla Glass 5), plastic back, plastic frame

SIM

Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

BATTERY & CHARGING

TYPE

Li-Po 5000 mAh, non-removable

CHARGING

67W wired, PD3.0, QC4
5W reverse wired

VENDI I KARIKIMIT

USB Type C

MEMORY

RAM

8GB

MEMORY

256GB

CARD SLOT

No

DISPLAY

DISPLAY TYPE

AMOLED

DISPLAY SIZE

6.67″

DISPLAY RESOLUTION

1080 x 2400 pixels

REFRESH RATE

120Hz

DISPLAY PROTECTION

Corning Gorilla Glass 5

PLATFORM

OPERATING SYSTEM

Android 12, MIUI 14 for POCO

CHIPSET

Qualcomm SM7325 Snapdragon 778G 5G (6 nm)

CPU

Octa-core (1×2.4 GHz Cortex-A78 & 3×2.2 GHz Cortex-A78 & 4×1.9 GHz Cortex-A55)

GPU

Adreno 642L

MAIN CAMERA

TRIPLE

108 MP, f/1.9, (wide), 1/1.52″, 0.7µm, PDAF
8 MP, f/2.2, 120˚ (ultrawide), 1/4″, 1.12µm
2 MP, f/2.4, (macro)

FEATURES MAIN

LED flash, HDR, panorama

VIDEO MAIN

4K@30fps, 1080p@30/60/120fps

SELFIE CAMERA

16 MP, f/2.4, (wide), 1/3.06″ 1.0µm

FEATURES SELFIE

HDR, panorama

VIDEO SELFIE

1080p@30/60fps

SOUND

LOUDSPEAKER

Yes, with stereo speakers

3.5MM JACK

Yes

COMMS

WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band, Wi-Fi Direct

BLUETOOTH

5.2, A2DP, LE

POSITIONING

GPS, GLONASS, BDS, GALILEO

NFC

Yes

INFRARED PORT

Yes

USB

USB Type-C 2.0, OTG

FEATURES

SENSORS

Fingerprint (side-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass

Ngjyra

Blu, I zi

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Xiaomi Poco X5 Pro 256/8”

Your email address will not be published. Required fields are marked *